Denník N

Newsfilter: Heger a Dzurinda začínajú ako Kiska, rovnako môžu aj skončiť

Mikuláš Dzurinda a Eduard Heger. Foto - TASR
Mikuláš Dzurinda a Eduard Heger. Foto – TASR

1. Bitka o päť percent. 2. Parlament sa priblížil k predčasným voľbám. 3. Heger si umýva ruky nad Lengvarským.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Bitka o päť percent

Agentúra Ipsos sa pre Denník N pýtala ľudí, či a do akej miery by boli ochotní voliť nové strany, a hoci sme len na začiatku, z výsledkov vyplýva, že ambícia preskupiť demokratické sily v tomto momente nevyzerá bohvieako nádejne.

Voliť stranu Eduarda Hegera, ktorého politická budúcnosť nie je ešte jasná, by si vedelo predstaviť takmer 22 percent ľudí. Slušné, ibaže tých, ktorí by to zvážili „určite“, je len šesť percent, „skôr áno“ 16 percent.

Projekt Mikuláša Dzurindu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vladimír Lengvarský

Komentáre

Teraz najčítanejšie