Denník N

Newsfilter: Krajina, kde sa riešia problémy na poslednú chvíľu. Alebo aj neskôr

Michal Šipoš, Eduard Heger a Igor Matovič z OĽaNO. Foto - TASR
Michal Šipoš, Eduard Heger a Igor Matovič z OĽaNO. Foto – TASR

1. Najprv si dáme prázdniny, potom šturmujeme. 2. Ústava dostala ďalšiu ranu. 3. Bolo by to tu ako v Maďarsku! Alebo v Nemecku?

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Najprv prázdniny, potom šturm

Parlament vo štvrtok začal rozpravu o uznesení k predčasným voľbám. Hneď na začiatku sa však poslanci dohodli, že hlasovať sa o ňom bude až v poslednom možnom termíne, v utorok 31. januára o piatej. Ak by do konca januára parlament rozhodnutie neprijal, prezidentka by zostavila úradnícku vládu.

Iste, majú na to právo, no zároveň je to priam vzorec správania časti niekdajšej koalície: najprv si dáme prázdniny, naťahujeme čas, ktorý si občas krátime čakaním na zázrak, a potom šturmujeme. Niekedy až po tom, čo to už nemá zmysel.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie