Denník N

Newsfilter: Komu bude modrá na spájanie dobrá

Mikuláš Dzurinda 27. januára na predstavení Modrej koalície. Foto N - Tomáš Benedikovič
Mikuláš Dzurinda 27. januára na predstavení Modrej koalície. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Trochu ošúchaná Modrá koalícia je zatiaľ bez lídra. 2. Poplatky v ambulanciách nebudú pýtať. 3. Mistrík zvažuje, Weissa neoslovili.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Trochu ošúchaná Modrá koalícia je zatiaľ bez lídra 

Mikuláš Dzurinda na takmer hodinovej prvej tlačovke Modrej koalície rozprával najviac. A hoci sa mu podarilo vypichnúť kľúčové slová ako euroatlantická orientácia, ochrana demokracie a právneho štátu, konkurencieschopná ekonomika či povedať nie kultúrnym vojnám a sporom medzi konzervatívcami a liberálmi, veľa nového sme sa nedozvedeli.

Napríklad kto bude lídrom strany, ktorá vznikla fúziou Dzurindovho „projektu“ a strany Miroslava Kollára Spolu. Dzurinda sa odpovedi na otázku, či to bude on, vyhol a pôsobilo to tak, že sa mu do toho príliš nechce.

Ak Dzurinda zámerne nehral skromného a nerátal s tým, že napokon mu nezostane nič iné, len sa stať lídrom, nemuselo by to byť vôbec zlé rozhodnutie. Lebo tak ako vie správne identifikovať, čo by chcela počuť časť stredových voličov, ktorí sa obávajú o demokraciu a o to, na ktorú stranu sveta sa postavíme po voľbách, musí vedieť aj to, že si so sebou nesie aj istú záťaž.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Zdravotníctvo

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie