Denník N

Týždňový newsfilter: Prezidentka po boku Pavla odštartovala kampaň za znovuzvolenie

Foto - Deník N/Gabriel Kuchta
Foto – Deník N/Gabriel Kuchta

1. Prezidentka po boku víťaza. 2. Kedy budú voľby. 3. Čo prinesie Dzurinda.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Prezidentka po boku víťaza

K dramatickému prekvapeniu napokon nedošlo a Miloša Zemana na Pražskom hrade po desiatich rokoch strieda Petr Pavel. Generála v druhom kole českých prezidentských volieb volilo takmer 3,4 milióna ľudí, získal 58 percent a zvíťazil nad jedovatým oligarchickým populistom Andrejom Babišom.

Česi sa dočkali slovenského scenára, na ktorý sme mali šťastie v posledných dvoch prezidentských voľbách, keď v roku 2014 vyhral nad Robertom Ficom Andrej Kiska (59 percent) a v roku 2019 nad Marošom Šefčovičom Zuzana Čaputová (58 percent).

Aj Česi si tentoraz vybrali pokoj namiesto hnevu, pravdu namiesto lží, pravidlá namiesto chaosu. Po desiatich rokoch nebezpečného koketovania s ruským a čínskym vplyvom na Hrade bez zaváhania zamierili na Západ.

Je to dobrá správa pre Česko, Slovensko, ale i Zuzanu Čaputovú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Petr Pavel

Voľby 2023

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie