Denník N

Newsfilter: Nemci znova vyvrátili Žilinkovu lož

1. Keby sa Žilinka venoval únosu tak ako paragrafu 363, mohli sme byť oveľa ďalej. 2. Budaj predstavil návrh klimatického zákona, ktorý nemá šancu prejsť. 3. Asi posledný pokus dohodnúť voľby na jún nevyšiel.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Keby sa Žilinka venoval únosu tak ako paragrafu 363, mohli sme byť oveľa ďalej

V Nemecku odsúdili ďalšieho spolupáchateľa únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha. Súd potrestal päťročným väzením Le Anh Tua. Práve on šoféroval dodávku, v ktorej bola obeť trestného činu, k vládnemu hotelu Bôrik v Bratislave.

Thanha v lete 2017 vietnamská tajná služba dostala z Berlína na Slovensko. Najskôr na Bôrik, odtiaľ slovenskou policajnou dodávkou aj s príslušníkmi vietnamskej tajnej polície na bratislavské letisko, z ktorého Vietnamci odleteli do Moskvy na palube slovenského vládneho špeciálu. Poskytol im ho minister vnútra Robert Kaliňák. Tam už boli únoscovia v absolútnom bezpečí pred európskou spravodlivosťou.

Čo Nemci zistili, to Žilinka poprel. Vďaka generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi sú pred slovenskou spravodlivosťou v bezpečí aj ich komplici u nás doma.

Kým nemecká polícia, prokuratúra a súdy systematicky odhaľujú a trestajú páchateľov tohto zločinu, slovenský generálny prokurátor Maroš Žilinka sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Klimatická kríza

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Richard Sulík

Únos vietnamského občana

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie