Denník N

Newsfilter: Chaos potrvá do 30. septembra

Eduard Heger a Boris Kollár v decembri 2022 v Prezidentskom paláci. Foto N - Tomáš Benedikovič
Eduard Heger a Boris Kollár v decembri 2022 v Prezidentskom paláci. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dzurinda bude trpieť spolu s Hegerom. 2. Heger si pridelením trafiky Klusovi robí hanbu. 3. Sledujeme pokus, ako dodatočne zarobiť na šírení bludov o covide.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Dzurinda bude trpieť spolu s Hegerom

Znie to takmer neuveriteľne. Parlament hneď na prvý pokus dokázal odhlasovať termín predčasných volieb. Podľa očakávania neprešiel návrh Roberta Fica na 27. máj ani predstava Petra Pellegriniho o 24. júni, ale potrebnú väčšinu 90 hlasov získala dohoda bývalej štvorkoalície na 30. septembri.

Podporilo ju 92 poslancov – všetci prítomní členovia klubov OĽaNO, Sme rodina, SaS, Za ľudí, ako aj platforma okolo Jána Budaja a bývalí koaliční, dnes nezaradení poslanci. Stihli to tesne, v posledný deň pred vypršaním ultimáta prezidentky Zuzany Čaputovej.

Komu to vyhovuje najviac. Súčasné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Hoaxy a propaganda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie