Denník N

Newsfilter: Víťazom bezvládia je Boris Kollár

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pán situácie. 2. Budajov podpis. 3. Proti Ficovi.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Na veľké spájanie demokratických síl, ktoré by mohlo ovplyvniť doterajší vývoj preferencií, to zatiaľ nevyzerá. Progresívne Slovensko v stredu oznámilo, že pôjde do volieb samostatne. Predseda strany Michal Šimečka povedal, že víta pokusy o spájanie v stredopravom spektre, aby neprepadol ani jeden hlas, ale poučili sa z chýb a nechcú ich opakovať.

Programové a hodnotové rozdiely sú podľa neho dôležité pre demokraciu a férová súťaž odlišuje demokratov od Roberta Fica a jemu podobných.

Rozhodnutie PS je pochopiteľné, prichádza v čase, keď im prieskumy merajú od desať do trinásť percent, sú mimo ohrozenia, a ak nič nepokazia, môžu pomýšľať na dobrý výsledok.

V inej situácii sú strany KDH aj SaS, ktoré taktiež nateraz ohlasujú samostatný postup, hoci ich preferencie sú alebo sa postupne blížia k hranici zvoliteľnosti. Na kandidátky majú strany čas do 2. júla. Mikuláš Dzurinda je trpezlivý.


1. Pán situácie

Po tom, čo 92 poslancov v utorok odhlasovalo predĺženie chaosu minimálne do 30. septembra, keď sa budú konať predčasné voľby, sa dejisko moci definitívne presúva z úradu vlády do parlamentu.

Hoci vláda povereného premiéra Eduarda Hegera formálne pokračuje, on, celé OĽaNO na čele s Igorom Matovičom a najmä zmätená SaS s Richardom Sulíkom strácajú každý svojím dielom kontrolu nad dianím a najbližšie mesiace

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Ján Budaj

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie