Denník N

Newsfilter: Konzervatívci skúšajú svoju silu v parlamente 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Test nedeľným predajom. 2. A dejú sa tam aj takéto hanebnosti. 3. Máte problém nájsť pediatra? Môže to byť ešte ťažšie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Test nedeľným predajom 

Nedá sa vylúčiť, že v tomto volebnom období sa podarí schváliť zákaz nedeľného predaja, čo je jedna zo sociálno-kultúrnych tém, ktoré sa objavujú v slovenskej politickej a spoločenskej debate.

Reportér Denníka N Miro Kern narátal, že tento návrh – tentoraz z dielne konzervatívnych poslancov OĽaNO, dvoch nezaradených a jedného poslanca Sme rodina – by mohol získať podporu 70 hlasov, lebo by sa k nemu okrem OĽaNO, časti poslancov Sme rodina a Smeru pridali aj niektorí nezaradení a extrémisti.

O zákone sa dnes hovorilo v prvom čítaní, na budúci týždeň sa bude hlasovať, či prejde do druhého, a ak áno, definitívne hlasovať sa bude v marci. Ak ho schvália, zákaz nedeľného predaja s niektorými výnimkami by mal začať platiť od mája.

Navrhovatelia zákona argumentujú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie