Denník N

O láske k futbalu, žene a jednej krádeži vo svetle reflektorov

Extáza a Coming Out. Foto - Joseph Marčinský
Extáza a Coming Out. Foto – Joseph Marčinský

V novom bratislavskom DPOH hosťoval Balet Štátneho divadla Košice s Doskami ocenenou Extázou, v Novej Cvernovke vyznal tanečník Jozef Vaľo svoj futbalový Coming Out.

Hľadisko je rozdelené do dvoch radov, hracia plocha medzi nimi ohraničená malou bránkou na jednej strane a skriňou s priehľadom na druhej – to bude ten „closet“, z ktorého symbolicky aj reálne performer Jozef Vaľo v predstavení Coming Out vychádza. Hneď v úvode ako Edith Piaf s Non, je ne regrette rien, trasúcou sa dolnou perou a jemne obscénnymi narážkami s bagetou v ruke bortí pomyselný ľad, ktorý by mohol v obecenstve očakávať.

Na skriňu sa premietajú futbalové zábery s anglickými komentármi gay futbalistov a z nej opäť vychádza protagonista v červenom drese, presúva divákov na strany podľa toho, či majú alebo nemajú radi futbal, na baletizol im pred nohy

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ oli reha je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Divadlo a tanec

Kultúra

Teraz najčítanejšie