Denník N

Nové mená Pohody ukazujú, kam sa festival posúva

Dve generácie, dva rôzne prístupy k hudbe - Central Cee a Suzanne Vega sa stretnú na Pohode 2023. Foto - Live Your, TASR
Dve generácie, dva rôzne prístupy k hudbe – Central Cee a Suzanne Vega sa stretnú na Pohode 2023. Foto – Live Your, TASR

Deväť hudobníkov a hudobníčok dnes naraz zverejnil festival Pohoda. V abecednom poradí: Aaroj Aftab, Central Cee, Amor Elefante, Mandidextrous, O., Perfume Genius, Shygirl, Slowthai, Suzanne Vega.

Okrem základnej informácie, kto všetko pribudol do tohtoročného programu, je to aj iná správa. Hovorí zároveň o tom, aké sú dnes možnosti našich letných festivalov. V čase, keď už témou nie je pandémia, ale skokové zdraženie produkčných nákladov a honorárov hudobníkov.

Na Pohode to najlepšie ilustrujú Central Cee a Suzanne Vega.

Čím aktuálnejší, tým drahší

Delí ich takmer štyridsať rokov, ale na rozdiel od športu to v hudbe nič neznamená. Naopak, vekom starší interpreti často dokážu prekvapovať a robiť aktuálnejšie veci než nová generácia. Ale toto nie je ten prípad. Pretože 24-ročný Londýnčan patrí k tomu najaktuálnejšiemu, čo britská scéna momentálne ponúka. A zároveň k tomu najpopulárnejšiemu. Len na Spotify má mesačne 31 miliónov poslucháčov a vlani prekonal ako prvý britský raper miliardu streamov svojej hudby.

Central Cee je prezývka, jeho skutočné meno je Oakley Neil H T Caesar-Su. Keď sa niekto takto volá, buď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie