Denník N

Newsfilter: Hlavný alchymista z „nebezpečného správania“ spravil „talizman prorodinnej politiky“

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Obedy zadarmo sú späť. 2. Čo nám prezradilo Ficovo vystúpenie v maďarskej televízii. 3. Žilinkova dcéra si kúpila byt za peniaze rodičov, to je celé.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Obedy zadarmo sú späť, ale tak, ako to len OĽaNO dokáže

Obedy zadarmo schválila vláda Smeru. Od septembra 2021 ich zrušila koalícia Igora Matoviča na návrh hnutia Sme rodina. V januári 2023 ich poslankyňa Sme rodina Petra Krištúfková navrhla opäť schváliť.

25. januára 2023 predseda OĽaNO Igor Matovič označil úvahu o opätovnom zavedení obedov zadarmo za „nebezpečné správanie“ pre verejné financie. Nominálny premiér Eduard Heger 26. januára v TV JOJ povedal, že na to nie sú peniaze. V utorok ráno 7. februára úrad vlády odpovedal, že to stále platí.

Matovič v priebehu dňa reagoval, že zrejme spravilo chybu Hegerovo tlačové oddelenie, pretože o deň skôr sa strany stretli a na obedoch zadarmo sa dohodli: „Edo Heger bol prítomný a súhlasil s touto dohodou.“ (Dôležitá poznámka – Heger je ešte stále poverený riadením ministerstva financií!)

V utorok 7. februára Matovič v pléne ešte nedávno nebezpečný návrh označil za „talizman k prorodinnej politike“. Podvečer zmenu schválilo 130 zo 131 poslancov Národnej rady. Igor Matovič na spoločnom brífingu s Petrou Krištúfkovou a Borisom Kollárom vyhlásil, že mu robí radosť byť súčasťou parlamentu, ktorý koná dobro.

Máte pocit, že toto nemôže byť pravda a že takto predsa nemôže byť spravovaná členská krajina EÚ a člen klubu najbohatších krajín sveta OECD? Ešte nie sme na konci, čítajte ďalej.

Kde

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Obedy zadarmo

OĽaNO

Robert Fico

Viktor Orbán

Komentáre

Teraz najčítanejšie