Denník N

Od bolesti skackal na jednej nohe. Hviezdny quarterback bude hrať o titul aj s vážnym zranením

Patrick Mahomes počas finále konferencie AFC. Foto - TASR/AP
Patrick Mahomes počas finále konferencie AFC. Foto – TASR/AP

Píše Nicki Jhabvalová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post.

Patrí k najlepšie plateným hráčom celej NFL a v posledných rokoch prebral po Tomovi Bradym rolu najlepšieho quarterbacka súťaže.

V prvej štvrtine divízneho kola play-off proti Jacksonville Jaguars sa však rozohrávač Kansasu City Chiefs Patrick Mahomes dostal do zložitej situácie, keď musel dianie na ihrisku sledovať len spoza postrannej čiary. Po zranení pravej nohy sa chcel vrátiť na ihrisko, no tréner Andy Reid mu nariadil najskôr podstúpiť röntgen.

Televízne kamery zachytili Mahomesa frustrovane búchať so svojou prilbou pred tým, ako zamieril do šatne na testovanie.

„Už som v minulosti bol na takýchto röntgenoch a nedopadlo to pre mňa dobre,“ hovoril Mahomes v minulotýždňovom rozhovore pre Fox Sports.

„Myslel som si, že zvládnem hrať, a chcel som si otestovať nohu v aspoň jednom drive (séria pokusov, ktorú odohrá útočiací tím, kým nestratí loptu, respektíve neskóruje – pozn. red.). Tréner Reid však povedal: ‚Najskôr pôjdeš na röntgen. Takže sa rovno poponáhľaj.'“

Dobrou správou z vyšetrenia pre Mahomesa bolo, že sa vyhol zlomenine. Zlou správou však bolo, že utrpel vyvrtnutie vrchnej časti členka – zranenie, ktoré bežne hráčov vyradí na niekoľko týždňov a niekedy aj na dlhšie obdobie a v závislosti od závažnosti si môže vyžadovať operáciu.

Mahomes vynechal časť víťazného zápasu proti Jacksonville, keď za neho zaskakoval náhradný quarterback Chad Henne. Potom sa vrátil do hry a pri rozohrávkach akcií skackal. V záverečnej štvrtine prihral na touchdown (skórovanie za šesť bodov – pozn. red.) a potom ledva zišiel z ihriska.

Finále konferencie AFC proti Cincinnati Bengals Mahomes odohral cez bolesť.

Počas záverečného drivu, na ktorého konci Kansas skóroval rozhodujúci field goal (skórovanie kopom za tri body – pozn. red.), si Mahomes dával obzvlášť veľký pozor, aby pri rozohrávkach nedopadal na zranený členok. Chiefs zvíťazili 23:20 a postúpili do finálového Super Bowlu, v ktorom sa stretnú s Philadelphiou Eagles.

Pre Mahomesa to bude tretie finále v kariére.

Mahomes po výhre nad Cincinnati. Foto – TASR/AP

Zázračná práca fyzioterapeutky

Čelí však ťažkej úlohe doviesť napriek vyvrtnutému členku svoj tím k ďalšiemu víťazstvu. Po dvoch týždňoch oddychu a rehabilitácie sa stav jeho členka rapídne zlepšil, no zranenie ho stále môže pri hre limitovať.

„Určite to čiastočne závisí od toho, ako bude

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Radíme športovcom

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie