Denník N

Newsfilter: Fico preráža dno, Matovič mu pomáha a Heger sa obzerá

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Prvé štádium rozkladu. 2. Druhé štádium rozkladu. 3. Ako rozmýšľa Progresívne Slovensko.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Prvé štádium rozkladu

Nemá to byť prečo inak, každý, kto chce najbližších osem mesiacov zostať pri rozume a celkom sa nezblázniť, by sa mal vo vlastnom záujme pripraviť na najšpinavšiu predvolebnú kampaň, aká sa na Slovensku doteraz odohrala.

V stredu ráno poslanec OĽaNO Peter Kremský napísal na Facebook status s titulkom „Keď zlodej kričí, chyťte zlodeja“, v ktorom napadol povereného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominanta OĽaNO) za meškanie príprav pri výstavbe novej nemocnice Rázsochy. Obvinil ho z úmyslu napomáhať Pente a vyhlásil, že „tento človek by sa mal čo najskôr vzdať funkcie“.

Pred 17.00 h sa pred kamery postavili Igor Matovič a György Gyimesi, aby kritizovali povereného ministra zahraničných vecí Rastislava Káčera (nominanta OĽaNO) za jeho slová, že ak by bol Vladimir Putin úspešný na Ukrajine, tak by Slovensko už čelilo územným nárokom zo strany Maďarska. Obaja ho označili za triezveho Jána Slotu, ktorý prestrelil, a žiadajú, aby sa Maďarsku ospravedlnil.

Chvíľu predtým

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie