Denník N

Shiffrinovú tréner upokojoval dôležitým odkazom. Zuzula: Ak Vlhová pôjde ako v Špindlerovom Mlýne, medailu nezíska

Petra Vlhová. Foto - TASR/Martin Baumann
Petra Vlhová. Foto – TASR/Martin Baumann

Lyžiarky čaká na MS v Courcheveli a Méribeli obrovský slalom (16. februára) a slalom (18. februára).

U Petry Vlhovej mala v posledných rokoch každá sezóna nejaký veľký úspech presahujúci víťazstvo v bežných pretekoch Svetového pohára.

V roku 2019 sa stala majsterkou sveta v obrovskom slalome. O rok neskôr získala malý glóbus za slalom a paralelné disciplíny. V roku 2021 vyhrala veľký krištáľový glóbus a vlani vyhrala v slalome zlato na olympiáde a získala aj malý krištáľový glóbus za slalom.

Reálne však hrozí, že v roku 2023 by mohla zostať bez výraznejšieho úspechu. O glóbusy už reálne nemá šancu bojovať. V slalome je istou víťazkou glóbusu Mikaela Shiffrinová, v obrovskom slalome aj v boji o celkové prvenstvo sú jej šance už iba matematické.

Jediným vrcholom sezóny tak už môže byť iba titul majsterky sveta. „Teraz by sme chceli získať zlato z majstrovstiev sveta, je to náš cieľ a práve tam smeruje naša motivácia,“ hovorila pred začiatkom sezóny Vlhová o titule majsterky sveta zo slalomu.

Je to jediný veľký úspech, ktorý v slalome nedosiahla. Vyhrala v ňom už zlato aj malý krištáľový glóbus. Titul majsterky sveta má iba z obrovského slalomu z roku 2019.

Dôležité je vedieť príčinu výpadku

Pred šampionátom jej však posledné dva slalomy nevyšli. V Špindlerovom Mlýne skončila po nevydarenej druhej jazde štvrtá. Na druhý deň jej príliš nevyšla ani jedna jazda a skončila trinásta.

Lenže od Špindlerovho Mlýna po slalom na majstrovstvách sveta uplynuli dva týždne. Podľa lyžiarskeho trénera Timoteja Zuzulu sa dá forma vylepšiť. „Predovšetkým treba

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

MS v lyžovaní

Petra Vlhová

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie