Denník N

Pyramídy považuje za kopu tehál, Kolumba si mýli s detektívom Columbom. Philomena Cunk je hitom Netflixu

Diane Morgan ako Philomena Cunk. Foto - Netflix
Diane Morgan ako Philomena Cunk. Foto – Netflix

Porovnávajú ju s Boratom, jej satira je však jemnejšia.

Kedysi dávno, keď som ešte chodil na strednú, sme sa so spolužiakmi často zabávali na rozhovoroch satirickej fiktívnej postavy pouličného rapera Aliho G, ktorého stvárňoval britský komik Sacha Baron Cohen.

Ali G sa zhováral s rozličnými ľuďmi vrátane vedeckých kapacít, ktorým kládol neuveriteľne absurdné otázky. Niektoré z týchto rozhovorov sú nezabudnuteľné. Napríklad ten o umení s lordom Hindlipom, dlhoročným šéfom aukčného domu Christie’s.

Na jeho konci sa Ali G spýtal, či je pravda, že „si van Gogh odrezal penis“, ako mu to povedal učiteľ. Hindlip to nevydržal a na plné ústa sa rozosmial, aby následne spresnil, že slávny maliar si odrezal ucho.

V tom čase som si myslel, že podobný formát už nikdy neuvidím, ale na konci januára Netflix sprístupnil päťdielny seriál Cunk on Earth, v ktorom prihlúple otázky akademikom kladie fiktívna bádateľka Philomena Cunk, ktorú hrá britská komička Diane Morgan.

Naivná, nevzdelaná, ale sebaistá moderátorka v seriáli, ktorý sa navonok tvári ako výpravný dokument, sprevádza celou históriou ľudstva od praveku až po súčasnosť.

S vážnou tvárou odborníkom kladie otázky ako: „Bol Ježiš Kristus prvou celebritnou obeťou cancel culture?“

V porovnaní s Alim G je tu jeden zásadný rozdiel. Kým Ali G svojich hostí často privádzal do rozpakov, keďže nevedeli, čo ich v skutočnosti čaká, Philomena Cunk zabáva divákov najmä

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie