Denník N

Newsfilter: Keď nikto nadáva do nímandov

1. Imreczemu možno ľútosť veriť. 2. Káčer sa neospravedlní. 3. Nedeľný predaj je produkt turbokapitalizmu podporovaný neoliberálmi a nepatrí do postmaterialistického sveta. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Roztrhať odev, popol na hlavu a raz ročne púť do Pezinka

Výraz kajúcnik sa u nás najmä od roku 2018 nie veľmi šťastne používa ako synonymum termínu spolupracujúci obvinený. U kajúcnika v pôvodnom význame sa totiž predpokladá nielen priznanie viny, ale aj ľútosť a snaha o odčinenie skutku.

Makó a Imrecze. V prípadoch najznámejších spolupracujúcich obvinených, ktorí svedčia o svojej i cudzej trestnej činnosti výmenou za miernejší trest, však už po rokoch badať isté rozdiely. Ľudovít Makó priznáva mnohé odpudivé skutočnosti, ale aspoň verejne o nich hovorí takým nezúčastneným tónom, že v tom žiadne známky ľútosti nevidieť. Bývalému šéfovi daňových kriminalistov nepridávajú na dôveryhodnosti ani nedávne správy o jeho nejasnom vzťahu k chate na Donovaloch.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Rastislav Káčer

Komentáre

Teraz najčítanejšie