Denník N

Nedeľná nekázeň: Prikázanie odpočívať

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď pri svojom časovom manažmente – zadelení času – zabudneme na pravidelný priestor na oddych, skôr či neskôr sa unavíme, vyčerpáme. Je normálne, že chceme byť tvoriví, výkonní, a svoje povinnosti v povolaní a doma budeme robiť s radosťou. Často sa však preceňujeme. Nevnímame svoje limity.

Telefonáty, esemesky, e-maily, podnety zo sociálnych sietí nás zaplavujú natoľko, že ich už nedokážeme vnímať. Zabúdame na dôležité termíny. Vety v knihe alebo dennej tlači si musíme prečítať viackrát, kým zachytíme ich obsah. Neschopnosť zastať a sústrediť sa paralyzuje aj osobné stretnutia, rozhovory.

Kritiku a akýkoľvek prejav nespokojnosti číta človek v takomto vypätí ako katastrofu, potvrdenie vlastnej neschopnosti. Podlieha strachu, že nič nemá zmysel.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nedeľná nekázeň

Komentáre

Teraz najčítanejšie