Denník N

Vývoj bojov (354. deň): Ako míny prispeli k zastaveniu útoku na Vuhledar a ako môžu zastaviť Ukrajincov

Zničený ruský tank. Foto - AP
Zničený ruský tank. Foto – AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

  • Bitka u Vuhledar v nových detailoch – mína je aj v 21. storočí mimoriadne účinná.
  • Padla ďalšia obec nad Bachmutom.
  • Rusi tvrdia, že zaútočili vodným dronom na dôležitý most pri Odese.
  • Mapa dňa – Bachmut a útok na Vuhledar.
  • Graf dňa – Aký je podiel stratených ruských tankov podľa dátumu výroby.
  • Videá dňa – ukrajinská mobilizácia na lyžiarskom svahu; hudobný pozdrav z uzavretého oddelenia so 140 miliónmi pacientov; ako funguje ruský tank – nabíjanie a streľba; Rusi ničia komín vo Vuhledare; tankový boj – tentoraz s lepším koncom pre Ukrajincov; údajný útok na most v Odese; názorná ukážka, ako neprechádzať cez mínové pole.

Informácie v tomto texte sú zhrnutím udalostí za nedeľu 12. februára. Situácia na niektorých miestach už môže byť iná.

Bitka u Vuhledar v nových detailoch – mína je aj v 21. storočí mimoriadne účinná. Pozorovateľov neprestáva udivovať výkon ruskej armády v bitke o Vuhledar. Priebežne o nej prichádzajú stále nové detaily a videá. Na tejto mape si môžete pozrieť, kde prebiehali nevydarené ruské útoky.

Mapa zodpovedá záberom z bojiska. Ruské kolóny, ktoré sa snažili preraziť k mestu, rozstrieľali na dlhý poľných cestách, pri ktorých rastú pásy lesa.

Nasledujúce video ukazuje, že významnú časť strát Rusom spôsobili míny. V tomto prípade aj vďaka ťažko pochopiteľnému správaniu posádok.

Na záberoch vidno kolónu štyroch bojových vozidiel pechoty. V každom je okrem trojčlennej posádky šesť až sedem pešiakov. Ide o kompletnú mechanizovanú čatu.

Na jednom mieste

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

  • Hlavný editor publicistiky Denníka N Roman Pataj a reportéri Vladimír Šnídl a Tomáš Vasilko zhŕňajú aktuálnu situáciu na bojiskách
  • Nové vydanie zverejňujeme každý pracovný deň o 15:00 na webe a ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Súčasne s tým vychádza aj audioverzia pre predplatiteľov na webe a v aplikácii Denníka N
  • Ako pomôcť Ukrajine – prehľad organizácií.

Komentáre, Svet

Teraz najčítanejšie