Denník N

Newsfilter: Pellegrini sa prihovára demokratom, bolo by hlúpe to nepočuť

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. S kým pôjde Pellegrini. 2. Tance so stíhačkami. 3. Lengvarský a OĽaNO reformujú zdravotníctvo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. S kým pôjde Pellegrini

Peter Pellegrini posledné tri dni opakuje, že Slovensko môže poskytnúť Ukrajine stíhačky, ale mali by sme postupovať spoločne s partnermi v NATO.

Mohol by hystericky strašiť a nechutne vytĺkať politický kapitál ako predseda Smeru. Mohol by vajatať a nehovoriť nič, ako má vo zvyku, aby neriskoval stratu voliča. Ale on, navyše rozumne, vraví, že „môžeme pomáhať ďalej“, len nech sa premiér Eduard Heger v takej vážnej téme, ako je poslanie bojových lietadiel napadnutej Ukrajine, nehrá na „pioniera“.

Máme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Vladimír Lengvarský

Komentáre

Teraz najčítanejšie