Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Bude sa mesto Bratislava zaoberať zlou dopravnou situáciou na Mickiewiczovej?

Od podania petície na Magistrát hlavného mesta už ubehol nejaký čas. Petičný výbor stále nevie, či sa ich požiadavkou budú zaoberať. 

Cieľom petície, pod ktorú sa podpísalo takmer 2000 obyvateľov mesta, je obmedziť tranzitnú automobilovú dopravu a umožniť len prejazd hromadnej dopravy a záchranných zložiek.

Obyvatelia, ktorí bývajú v tejto lokalite alebo tu majú svoje prevádzky, dlhodobo poukazujú na neúnosný stav dopravy. Dopravné zápchy významne zhoršujú kvalitu života obyvateľom, ale aj majiteľom prevádzok. Situáciu sa rozhodli riešiť petíciou, ktorú podali na Magistrát hlavného mesta ako aj novému starostovi mestskej časti Staré Mesto – Matejovi Vagačovi. Petícii sa zatiaľ kompetentní nevenovali. „Dokedy?“ pýta sa petičný výbor v zastúpení Andreja Králika a dodáva: „Prakticky každý deň sme svedkami toho, ako dynamika dopravy komplikuje prejazd mestskej hromadnej dopravy, ale aj sanitkám záchrannej zdravotnej služby, nakoľko v lokalite má sídlo najstaršia nemocnica v Bratislave.“

Členovia Petičného výboru, ale aj obyvatelia Mickiewiczovej ulice prostredníctvom petície žiadajú od Magistrátu, aby sa Mickiewiczova ulica stala predĺženou časťou Obchodnej ulice a slúžila viac peším chodcom, cyklistom a prevádzkovateľom reštaurácií, kaviarní či návštevníkom Centra dizajnu, ktoré sídli v tejto lokalite. Na Mickiewiczovej sa nachádza aj Univerzitná nemocnica, do ktorej denne privážajú pacientov rýchlou zdravotnou službou, ktorá má v časoch dopravnej špičky sťažený prístup do areálu i výjazd z neho. Obmedzenie tranzitnej dopravy a umožnenie prejazdu len pre záchranné zložky a mestskú hromadnú dopravu, a to v časti od Kollárovho námestia po Ulicu 29. augusta, tak pomôže aj pacientom nemocnice. Navyše, podľa obyvateľov zníži tiež emisie výfukových plynov či hluk, čím sa významne skvalitní život v tejto lokalite Bratislavy. Zvýši sa tým bezpečnosť nielen pre peších obyvateľov a návštevníkov Bratislavy, ale aj pre cyklistov a užívateľov kolobežiek.

Pomôže (staro)nové vedenie mesta?

Podpisy petičný výbor vyzbieral ešte pred komunálnymi voľbami a odovzdal petíciu vtedy úradujúcemu primátorovi Matúšovi Vallovi a starostke príslušnej mestskej časti. Rozhodli sa v petičnom výbore odovzdať zozbierané podpisy aj novému vedeniu mestskej časti Staré Mesto – Matejovi Vagačovi. „Veríme, že s jeho záujmom pre riešenie lokality Kollárovho námestia, ktoré prezentoval počas kampane a na ktoré ulica nadväzuje, nám bude v téme nápomocný,“ dodáva Králik.

Magistrát hlavného mesta Bratislava sa k požiadavkám petičného výboru a obyvateľov zatiaľ nevyjadril.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bratislava

Slovensko

Teraz najčítanejšie