Denník N

Newsfilter: Máme za sebou 15 dní rozvratu, zostáva 227

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. SaS ešte má šancu na korekciu. 2. Čo chce Sme rodina. 3. Nekonečný príbeh tunela Višňové.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. SaS má ešte šancu na korekciu

Igor Matovič len deň po tom, ako prišiel s hlúpym a nebezpečným nápadom vyplatiť 500 eur každému, kto odvolí v septembrových voľbách, predložil do parlamentu ďalší návrh podobnej kategórie. Tentoraz chce siahnuť na platy poslancom, ktorí by podľa neho nemali zarábať viac ako priemernú mzdu. Dnes je to približne 1300 eur, pričom plat poslancov je trojnásobkom priemeru plus paušálne náhrady.

Súčasťou návrhu je, aby politická strana mohla odmeňovať poslanca zo štátneho príspevku na svoju činnosť, podľa toho, ako sú jednotliví poslanci aktívni.

Od momentu, čo 92 poslancov bývalej vládnej koalície odhlasovalo predčasné voľby 30. septembra, prešlo len 15 dní. Ak je toto začiatok, predstavte si, ako bude republika vyzerať v deň volieb o 227 dní.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Richard Sulík

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie