Arsenal dominoval, moja taktika bola hrozná, priznal Guardiola. V polčase ju zmenil a City je novým lídrom

Foto – AP
Foto – AP

Premier League má po dlhých týždňoch nového lídra. Je ním Manchester City, ktorý v dohrávanom zápase 12. kola porazil dovtedy vedúci Arsenal 3:1. Oba tímy majú aktuálne zhodne 51 bodov, City vedie o skóre, Arsenal však odohral o zápas menej.

Očakávaný duel dvoch najlepších tímov súťaže mal dva odlišné polčasy. Prvý sa napriek prevahe Arsenalu skončil nerozhodne 1:1, v druhom dominovali hráči City a rozhodli o víťazstve.

Ako prvý skóroval Kevin de Bruyne, Arsenal vyrovnal po premenenej penalte Saku, v druhom polčase dal víťazný gól Grealish, skóre uzavrel Haaland.

„Až teraz sa bitka o titul naozaj začala,“ napísal po zápase bývalý profesionál a dnes novinár britského The Guardian Scott Murray. Arsenal najbližšie v Premier League čaká Aston Villa a Leicester, náročnú úlohu majú aj hráči City, ktorí v stredu odštartovali sériu piatich zápasov na ihriskách súperov, okrem toho musia myslieť aj na Ligu majstrov, kde ich čaká Lipsko.

Finále sezóny je stále v nedohľadne, oba tímy odohrajú ešte 16, respektíve 15 ligových zápasov, ich súčasťou bude aj druhý vzájomný duel, na konci apríla sa bude hrať na Etihad Stadium.

Haaland dal už 26 gólov

„Chcete titul? O. k. Tak oň bojujte. Je to vo vašich rukách. Ale my ho budeme brániť do posledného dňa“ odkázal hráčom Arsenalu pred zápasom tréner City Pep Guardiola.