Denník N

Vlhovej v závere dochádza sila. Nie je úplne v poriadku fyzicky ani mentálne, hovorí tréner Pini

Petra Vlhová. Foto – TASR/Martin Baumann
Petra Vlhová. Foto – TASR/Martin Baumann

Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta 7. miesto, vyhrala Mikaela Shiffrinová.

Keď sa Petra Vlhová nečakane odhlásila z alpskej kombinácie na majstrovstvách sveta, objavovali sa od expertov rôzne názory, prečo sa to stalo. V disciplíne obhajovala z posledných dvoch šampionátov striebro.

„Získaný čas využijeme na dotrénovanie kondičných a technických aspektov výkonu, aby sme boli plne pripravení na pre nás najdôležitejšie disciplíny – obrovský slalom a slalom,“ hovoril Vlhovej tréner Mauro Pini po jej odhlásení sa.

Od súťaženia mala pauzu viac ako dva týždne, naposledy pretekala koncom januára v Špindlerovom Mlýne v slalome a obsadila tam štvrté a trináste miesto.

Keď však prišla Vlhová do cieľa prvého kola obrovského slalomu na majstrovstvách sveta, na líderku Mikaelu Shiffrinovú strácala presne sekundu a bola až na deviatej pozícii. V druhom si napokon zlepšila pozíciu. Skončila siedma a na víťazku Mikaelu Shiffrinovú stratila v súčte kôl 0.93 sekundy.

Zdalo sa však, že jej jazda nebola až taká agresívna, ako to bolo v časoch, keď pravidelne vyhrávala preteky.

Keď potom prišla Vlhová pred novinárov, pôsobila uvoľnene. „Cítim sa dobre, oddýchla som si, potrebovala som reset,“ hovorila o dvoch týždňoch bez pretekania. Veľa času strávila na sústredení vo Švajčiarsku. „Čakala som od toho viac, ale, žiaľ, robila som chyby, nešla som ideálne,“ povedala o svojej jazde.

Vo Vlhovej tíme využili čas na prípravu pred obrovským slalomom aj na to, aby analyzovali, prečo sa jej od triumfu v slalome vo Flachau ešte z 10. januára nepodarilo dostať ani raz na pódium.

V predchádzajúcich pretekoch vo Svetovom pohári jej vždy minimálne jedna jazda nevyšla. „Chýba nám

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

MS v lyžovaní

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie