Denník N

Svetový newsfilter: Pozor na ruské lietadlá a Putinovu pýchu, varujú Američania

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

blíži sa prvé výročie ruskej invázie na Ukrajinu a to znamená, že debaty o ďalších krokoch ruskej armády naberajú na intenzite. Spomínajú sa veľké raketové útoky, väčšie zapojenie letectva aj ďalšia mobilizácia.

O čo ide: Ukrajina má aj takmer rok od začiatku ruského útoku podporu Západu, čo je mimoriadne dôležité. Namiesto toho, aby sa odhodlanie ukrajinských spojencov počas zimy zlomilo, prišli rozhodnutia o poskytnutí tankov a debata o stíhačkách.

Spojené štáty, ktorých pomoc bola doteraz najväčšia a najdôležitejšia, dávajú najavo, že na ich postoji sa ani po roku nič nemení. Zároveň však upozorňujú na niekoľko okolností, ktoré môžu pre Ukrajinu znamenať problémy.

V prvom rade – Američania si myslia, že Ukrajinci to môžu mať veľmi ťažké, ak sa rozhodnú naplniť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Zemetrasenie v Turecku a Sýrii

Svet

Teraz najčítanejšie