Denník N

Robert Mistrík: Na prezidenta by som išiel aj proti Zuzane Čaputovej (+ video)

Robert Mistrík. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Mistrík. Foto N – Tomáš Benedikovič

Vedec Robert Mistrík vraví, že sa pokúša o integráciu stredopravých politikov a strán, no naďalej nevylučuje prezidentskú kandidatúru. Tentoraz aj ako vyzývateľ súčasnej prezidentky, v prospech ktorej sa v roku 2019 pred voľbami vzdal.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Robert Mistrík (56) je vedec, chemik a podnikateľ. V roku 2009 zakladal SaS, no v parlamente ju nikdy nezastupoval. V roku 2019 kandidoval za prezidenta, pred prvým kolom sa kandidatúry vzdal a podporil Zuzanu Čaputovú.

V rozhovore hovorí:

  • v akej fáze je jeho záujem o vstup do parlamentnej kampane;
  • či sa vidí v pozícii lídra novej strany alebo koalície;
  • ako vníma postup SaS od letnej vládnej krízy;
  • prečo kritizuje Zuzanu Čaputovú;
  • aj za akých okolností by zvažoval prezidentskú kandidatúru.

Keď vás predstavujeme, hovoríme o vás ako o vedcovi, chemikovi a podnikateľovi, no nie ako o politikovi. Mali by sme?

Ja si myslím, že áno. Do politiky som vstúpil už pred desiatimi rokmi. Síce som sa z nej trošku vytratil, ale v prezidentskej kampani som sa do nej vrátil. Jasné, že som politik.

Znamená to, že sa chcete zapojiť do parlamentnej kampane? V akej fáze to je?

Nie je tajomstvom, že sa snažím spojiť a integrovať strany stredopravého spektra, môžeme to nazvať demokratické strany. To je moja najnovšia misia. Som plne ponorený do politiky.

Pred pár dňami ste pre pre TASR povedali, že „pripravujete konkrétne kroky na vytvorenie politickej nádeje pre Slovensko“. S kým?

Prebieha

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Robert Mistrík

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a na najväčších podcastových platformách a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie