Denník N

Newsfilter: September sa nezmení na jún, chaos pokračuje

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Prezidentke vnucujú, čo nechce. Úradnícka vláda zatiaľ nebude. 2. Košický župan Trnka nakupoval od známeho, po oboch si prišla NAKA. 3. Čoraz viac detí sa ocitá v zúfalstve a nedostáva pomoc.   

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Prezidentke vnucujú, čo nechce. Úradnícka vláda zatiaľ nebude

Hoci v kuloároch už aj niektorí poslanci SaS či OĽaNO volajú po júnovom termíne predčasných volieb, lebo si uvedomujú, ako hlboko aj oni sami klesajú v očiach verejnosti, ich šéfstvo stále trvá na septembri.

Predseda SaS Richard Sulík hovorí, že je to preto, lebo si váži svoje slovo chlapa, ktoré dal svojim bývalým koaličným partnerom. To by však zmenil, ak by prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala úradnícku vládu. Potom by už bol za jún.

Igor Matovič si dokonca otvára pukance, aby sledoval, aký chaos vniesla prezidentka Čaputová, keď včera vyzvala, aby sa voľby konali skôr a zastavila sa tak legislatívna smršť populistických návrhov zákonov. Aj on včera hovoril o úradníckej vláde, dnes už to bolo celkom inak. On je nad vecou, on sa nebude zapájať do chaosu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie