Denník N

Newsfilter: Nevzdávajte sa!

1. Kde sme boli, ako sme to pokazili a kam sme sa zas dostali. 2. Parlament si dôchodkami spravil takú hanbu, že by si voľby zaslúžil hneď zajtra. 3. Koniec je ďaleko, ale Putinov prejav je aj dobrou správou.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Kde sme boli, ako sme to pokazili a kam sme sa zas dostali

Dnes uplynulo päť rokov od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Slovensko po nich zažilo mimoriadne vzopätie občianskej spoločnosti, ale dnes je atmosféra úplne iná. Mnohí ľudia, ktorí v roku 2018 verili v zmenu, sú frustrovaní. Aj preto boli dnešné spomienkové zhromaždenia len odleskom týchto udalostí.

Napriek skepse a často beznádeji to najlepšie, čo prodemokraticky orientovaní občania môžu urobiť, je riadiť sa radou od Shootyho, ktorú si titulok Newsfiltra vzal z jeho dnešnej kresby.

Slovensko za tých päť rokov dokázalo zvrhnúť vládu, ktorá u nás vytvorila skorumpovaný systém našich ľudí. Dokázalo však aj jej lídra vrátiť na koňa, čomu najúčinnejšie zo všetkých pomohol politik, ktorý na protestoch Za slušné Slovensko politicky získal najviac.

Ospravedlňujem sa, že tu v tento deň dostanú hlavné slovo Robert Fico a Igor Matovič, ale ich dnešné stanoviská nám hovoria, kde sme boli, ako sme to pokazili, keď sme to chceli zmeniť, a kam sa znova ako krajina ženieme, ak ju prenecháme takýmto politikom. Treba povedať aj to, že väčšina ich dnes reagovala úplne inak, za čo si zaslúžia vďaku.

Robert Fico

Predseda Smeru vraždou otvoril svoju dnešnú tlačovku. Nedokázal však ani raz vysloviť mená obetí:

  • „Začnem piatym výročím od smrti novinára a jeho priateľky… Chcel by som všetkých požiadať, aby už nechali týchto mŕtvych na pokoji.“
  • „Všetko, čo sa

    Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dôchodky a dôchodkový vek

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Voľby 2023

Vražda Jána Kuciaka

Komentáre

Teraz najčítanejšie