Škriniar bol výborný. Bol to však on, kto zápas nedohral kvôli trénerovej taktike

Dobré ráno,

v osemfinále Ligy majstrov remizoval Manchester City na ihrisku Lipska 1:1 a Inter Miláno porazilo oslabené Porto 1:0. Milan Škriniar víťazný zápas svojho tímu nedohral, mohla za to červená karta súpera.

Niečo také sa slovenskému stopérovi nestalo mnoho zápasov, ktoré odohral od konca decembra minulého roka.

Zostrihy nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom vyraďovacom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.

Bola to veľmi zvláštna situácia. Na ihrisku Interu Miláno sa hral prvý polčas, domácim sa nedarilo napriek tomu, že Porto akoby prakticky ani nebolo na ihrisku.

Brankár domácich André Onana zažil v ostatných mesiacoch jednu výraznú kontroverziu. Na futbalových MS v Katare skončil po tom, čo tréner Kamerunu Rigobert Song vyhodnotil, že je príliš moderným brankárom, a chcel od neho priamočiarejší prístup.

Onana si užíva krátke prihrávky, budovanie hry z vlastnej kopačky. Keď sa nepohodli, Onana z Kataru odišiel a o pár dní neskôr oznámil koniec v reprezentačnom tíme. A včera večer zažil ďalšiu kontroverziu, aj tentoraz sa dostal do potýčky s členom vlastného tímu.

V jednom momente zúrivo gestikuloval na útočníka Interu Edina Džeka, ktorý ho gestami vyzýval, nech pokračuje. Keby nebolo spoluhráčov, došlo by pravdepodobne aj k bitke. Hakan Čalhanoglu držal Onanu, ktorý sa udieral do hrude a nahnevane vyzýval Džeka, aby hral inak.

„Adrenalín, ktorý človek zažíva na ihrisku. Sme nahnevaní, rozzúrení, aby sme víťazili. Každý má právo sa vyjadriť, aj ja. A keď to má pomôcť k triumfu, urobím to. Všetko sme hodili za hlavu,“ zjemňoval incident Onana po zápase.

O úrovni zápasu Interu s Portom hovorí fakt, že toto bol najzaujímavejší moment prvého polčasu.

Škriniar doplatil na červenú súpera

Oba tímy hrali nevýrazne, napriek tomu mal viac šancí Inter. Jedným z najlepších hráčov domácich bol opäť Milan Škriniar. Slovák pracujúci na pravej strane stopérskej trojice nebol taký aktívny ako