Denník N

Moderátorky Jančkárovej sa zastali aj Reportéri bez hraníc. Pellegrini hovorí, že Smer sa hrá na martýrov

Robert Fico a Peter Pellegrini boli kedysi spolu v Smere. Dnes sú politickí konkurenti. Foto - TASR
Robert Fico a Peter Pellegrini boli kedysi spolu v Smere. Dnes sú politickí konkurenti. Foto – TASR

Politici vysvetľujú, ako to je s pozývaním do politických diskusií. Snahu pretlačiť poslanca Smeru Ľuboša Blahu do RTVS viacerí označili za divadlo.

Víkendové útoky Smeru na RTVS a vyhrážky moderátorke Marte Jančkárovej odsúdili strany koalície aj opozície.

Podporu Marte Jančkárovej vyjadrili viaceré organizácie, medzi nimi aj Reportéri bez hraníc. „Vyhrážky zabitím adresované novinárke RTVS, ktoré boli sprevádzané útokmi na ňu ako ženu, musia mať trestnoprávnu koncovku.“

Fakulta masmédií Paneurópskej vysokej školy a jej dekanka a bývalá premiérka Iveta Radičová vyhlásili, že nenávistné útoky práve v čase 5. výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej „sú neprípustným útokom na slobodu médií, bezpečnosť novinárov a základné demokratické princípy existencie nášho štátu“.

Po trestnom oznámení, ktoré podala RTVS, začala anonymné vyhrážky vyšetrovať Národná kriminálna agentúra.

Predseda Hlasu Peter Pellegrini sa pri tejto príležitosti opäť vyhranil voči svojmu bývalému straníckemu šéfovi Robertovi Ficovi. „Myslím si, že to bola dopredu pripravená zinscenovaná hra,“ povedal o Smere. „Ani ma to neudivuje, je to ich štýl politiky, je to ich taktika robiť zo seba martýra,“ povedal Pellegrini.

Za divadlo označili postup Smeru aj premiér Eduard Heger, Igor Matovič, aj SaS či Sme rodina.

Marta Jančkárová. Foto – RTVS

Rozhlasovú reláciu Sobotné dialógy nahrávali v piatok. Hosťami mali byť poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a predseda zahraničného parlamentného výboru Marián Kéry zo Smeru. Kéry však do Slovenského rozhlasu nedorazil, ako náhradu zaňho poslali podpredsedu strany Smer Ľuboša Blahu – RTVS to však nedali vopred vedieť.

RTVS podpredsedu Smeru do diskusie nevpustila – verejnoprávne médium tvrdí, že Smer nečakane poslal iného diskutujúceho a zmenu vopred neoznámil, preto sa rozhodli pre inštitút prázdneho kresla – v Sobotných dialógoch tak diskutoval len minister obrany Naď.

Politici s Ľubošom Blahom do diskusných relácií odmietajú chodiť, označujú ho za

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie