Denník N

Newsfilter: Putinov agent zostane na slobode. Tento štát sa nechce brániť

1. Len podmienečný trest pre ruského agenta je neobhájiteľný. 2. Dzurindov comeback je v troskách. 3. Majú podozrivého z vyhrážania novinárke.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Parlament sa opäť odmietol zaoberať mimoriadnou schôdzou o poskytnutí lietadiel MiG-29 na Ukrajinu a o skoršom termíne predčasných volieb.

Je to vážna chyba. Akokoľvek počas schôdzí chce iba Smer nadháňať hlasy antisytémových voličov a šíriť svoj proruský odkaz, neexistuje legitímny dôvod, prečo by mala parlamentná väčšina opozícii odopierať právo na diskusiu.

Navyše je to aj kontraproduktívne. Ak by sa schôdza uskutočnila, bolo by to nechutné, ale bol by rýchlo pokoj. Takto môže „smeroscéna“ tému živiť stále dokola zakaždým, keď jej schôdzu zablokujú. Nehovoriac o tom, že po ďalších voľbách to budúca väčšina bude tej súčasnej rada vracať.

V newsfiltri však dostanú prednosť iné témy. Oveľa nebezpečnejšie veci ako schôdza o migoch sa totiž dejú napríklad na súdoch a prokuratúrach.


1.  Len podmienečný trest pre ruského agenta je neobhájiteľný

Sudkyňa Miriam Repáková dostala minulý týždeň trojročnú podmienku za to, že v kauze Technopol rozhodovala na objednávku Mariána Kočnera a v rozpore so zákonom. Neprebehol súd, je to výsledok dohody o vine a treste.

Trojročnú podmienku s trojročným odkladom plus pokutu 15-tisíc eur dostal aj usvedčený ruský špión a spolupracovník dezinformačných Hlavných správ Bohuš Garbár, hoci mu hrozilo až 13 rokov nepodmienečne. Aj v tomto prípade ide o výsledok dohody o vine a treste, odobrenej Špecializovaným trestnom súdom. Vzhľadom na okolnosti ide o neobhájiteľné rozhodnutie.

Celé Slovensko i všetci naši spojenci vo svete videli video, na ktorom Garbár preberal peniaze od ruského špióna. Spriatelené tajné služby oceňovali, aký úlovok sa nám podaril, a výsledok je takýto žalostný.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Eduard Heger

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

RTVS za Machaja

Ruskí špióni

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie