Denník N

Newsfilter: Hegerovi sa rozpadá rozpadnutá vláda

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

1. Lengvarský na odchode. 2. Komu slúži generálna prokuratúra. 3. Progresívne Slovensko ďakuje.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Lengvarský na odchode

Vladimír Lengvarský oznámil, že je pripravený odísť z funkcie ministra zdravotníctva. Podľa informácií Denníka N končí na žiadosť povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý vraví, že zlyhal pri napĺňaní plánu obnovy – konkrétne pri výstavbe bratislavskej nemocnice Rázsochy.

Vo štvrtok sa Heger s Lengvarským stretnú s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Spoločne majú dôjsť k dohode, kto povedie ministerstvo a Heger jej má predstaviť plán, čo s Rázsochami, na ktoré sú naviazané európske peniaze.

Lengvarského odchod v tomto čase a za týchto okolností presahuje chod ministerstva a úlohy spojené s plánom obnovy. Ovplyvní fungovanie poverenej vlády a hoci si to na úrade vlády neuvedomujú, týka sa aj politickej budúcnosti Eduarda Hegera.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Progresívne Slovensko

Vladimír Lengvarský

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie