Denník N

Newsfilter: Hegerovi sa rozpadá rozpadnutá vláda

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

1. Lengvarský na odchode. 2. Komu slúži generálna prokuratúra. 3. Progresívne Slovensko ďakuje.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Lengvarský na odchode

Vladimír Lengvarský oznámil, že je pripravený odísť z funkcie ministra zdravotníctva. Podľa informácií Denníka N končí na žiadosť povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý vraví, že zlyhal pri napĺňaní plánu obnovy – konkrétne pri výstavbe bratislavskej nemocnice Rázsochy.

Vo štvrtok sa Heger s Lengvarským stretnú s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Spoločne majú dôjsť k dohode, kto povedie ministerstvo a Heger jej má predstaviť plán, čo s Rázsochami, na ktoré sú naviazané európske peniaze.

Lengvarského odchod v tomto čase a za týchto okolností presahuje chod ministerstva a úlohy spojené s plánom obnovy. Ovplyvní fungovanie poverenej vlády a hoci si to na úrade vlády neuvedomujú, týka sa aj politickej budúcnosti Eduarda Hegera.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Progresívne Slovensko

Vladimír Lengvarský

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie