Rušné dni v Slovane: Najprv riešili SBS s ruskou vlajkou, potom sa vrátil Kmotrík ml., ktorý vlastne nikdy neodišiel

Na snímke zľava tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší a generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. Foto - TASR
Na snímke zľava tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší a generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. Foto – TASR

Pred sobotným derby so Spartakom Trnava Slovan riešil škandál s ruskou vlajkou aj zmeny vo vedení klubu.

Ligový zápas s Banskou Bystricou by vo väčšine prípadov nepútal veľkú pozornosť. Asi štyri tisícky divákov sledovali, ako trápiaci sa hráči Slovana doťahujú dva góly Róberta Polievku z prvého polčasu.

Tréner Weiss urobil cez prestávku hneď tri zmeny a jeho tím si nakoniec pripísal remízu 2:2. Trafili sa Vladimír Weiss ml. a Andre Green.

Hoci sa v posledných dňoch hovorí hlavne o nevýraznej forme Slovana, český reportér Jiří Zemen prišiel po zápase s inou tému. Problém si totiž všimol hneď pri vstupe na štadión – niektorí členovia ochranky Slovana mali na uniforme našitú vlajku Ruska a popis v azbuke.

Pohľad na SBS zaskočil reportéra aj miestnych priaznivcov.

Nebýva zvykom, aby o priemernom zápase najvyššej slovenskej ligy písali české médiá, Denník N preto autora textu kontaktoval, aby zistil, prečo šiel na Slovan a prečo si zo zápasu odniesol negatívne dojmy.

Reportér nám opísal spomínaný incident a rozhovoril sa aj o nedôstojnej atmosfére na Tehelnom poli. „Prekvapilo ma to. O Slovane toho veľa neviem,“ načrtol Zemen.

Děs, běs a hrůza slovenského fotbalu

Reportér šiel na zápas súkromne, lebo za futbalom zvykne cestovať. „Je to moja záľuba. A keďže sa snažíme mať na webe rozmanitý obsah, vznikli dva články,“ vysvetlil.

Prvým textom je reportáž zo zápasu z pohľadu bežného diváka, druhým incident s SBS.

Zemen si všimol našité vlajky Ruska na uniformách SBS pri vstupe, odfotil ich a členov usporiadateľskej služby sledoval niekoľko minút, pretože pred vstupom bol problém s