Denník N

Newsfilter: A teraz si predstavte Hegera ešte aj ako predsedu strany

Mikuláš Dzurinda a Eduard Heger na sneme strany Spolu vlani v decembri. Foto – TASR
Mikuláš Dzurinda a Eduard Heger na sneme strany Spolu vlani v decembri. Foto – TASR

1. Integrácia je fajn, pokiaľ nepotopí ostatných. 2. Pellegrini v Nemecku ukázal, že chce byť iný ako Fico. 3. Zažili sme ďalšie čudné rozhodnutie sudcu.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Len deň po tom, čo minister Vladimír Lengvarský oznámil, že je pripravený odísť z funkcie, prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že mu v piatok odoberie poverenie a vedením rezortu poverí premiéra Eduarda Hegera.

Prezidentka však takisto pohrozila, že ak nepríde v zdravotníctve k náprave, vymenuje úradnícku vládu. Premiér oznámil, že vedenie rezortu prevezme krízový manažment a novým prvým štátnym tajomníkom bude patológ Michal Palkovič.

No zatiaľ čo sa mu ďalej rozpadá vláda, premiér zrejme vykročil k predsedníckemu postu v Modrej koalícii, či ako sa tá strana bude volať.

1. Integrácia je fajn, pokiaľ nepotopí ostatných

Dva dni po rozchode Mikuláša Dzurindu s Miroslavom Kollárom, ktorý nastal ešte skôr, než sa stretli v jednej formácii, sa predsa len objavili aj menej bizarné informácie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Eduard Heger

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie