Denník N

Newsfilter: Generál Lengvarský si pri odchode štábnu kultúru veľmi neuctil 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Zvláštne odchádzanie ministra Lengvarského. 2. Boris Kollár sa bije za platby v hotovosti, môže to byť osobné. 3. EÚ odložila hlasovanie o zákaze spaľovacích motorov, Kremský a Švec sa môžu tešiť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Zvláštne odchádzanie ministra Lengvarského 

Bývalý poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský včera v Prezidentskom paláci neskrýval podráždenie z toho, že odchádza z funkcie, lebo „nechce ďalej pracovať pod tlakom v prostredí, ktoré je škodlivé, plné politickej korupcie a neskúsenosti“.

Poverený predseda vlády, minister financií a dnes už aj minister zdravotníctva Eduard Heger zase tvrdil, že Lengvarskému, ktorý bol na odstrel prakticky odo dňa, keď si sadol na ministerskú stoličku, došiel dych.

Tak či onak, celá dramaturgia jeho odchodu nepôsobila dobre ani kultúrne a to len signalizuje, že klebety o toxických pomeroch na ministerstve zdravotníctva a v jeho blízkom okolí nemusia byť celkom klebetami.

To, že Lengvarského nemajú radi ľudia okolo Igora Matoviča a podrážajú mu nohy a ľudia okolo Hegera a aj v Prezidentskom paláci sú čoraz nervóznejší z jeho manažovania plánu obnovy a ďalších projektov, bolo verejným tajomstvom.

Lengvarský sa stal neudržateľným

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Klimatická kríza

LGBTI+

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vladimír Lengvarský

Komentáre

Teraz najčítanejšie