Denník N

Barcelonská korupčná kauza: Real nečakane nepodpísal, aby sa vyšetrovala

Fanúšik Realu Madri drží falošnú 500-eurovú bankovku s podobizňou prezidenta FC Barcelona Joana Laportu ako symbolickú kritiku korupčnej rozhodcovskej kauzy klubu. Foto - TASR/AP
Fanúšik Realu Madri drží falošnú 500-eurovú bankovku s podobizňou prezidenta FC Barcelona Joana Laportu ako symbolickú kritiku korupčnej rozhodcovskej kauzy klubu. Foto – TASR/AP

Pred najexponovanejším zápasom, aký môže španielsky futbal ponúknuť, protestovali fanúšikovia a rozhadzovali falošné 500-eurové bankovky s podobizňou prezidenta FC Barcelona, Joana Laportu. Ten týmto spôsobom pred El Clásicom medzi svojím tímom a Realom Madrid doplatil na pretrvávajúcu korupčnú kauzu s názvom „prípad Negreira“.

Korupčná kauza hádže temný tieň na vzťah Barcelony a rozhodcov a do toho, do akej miery mohol klub ovplyvňovať rozhodovanie vo svoj prospech a čo by to mohlo pre klub znamenať. Podľa zistení Denníka N by za únikom tajných informácií mohol byť šéf španielskej futbalovej ligy, ktorý zúri na oba kluby – Barcelonu aj Real.

„Moja teória, rovnako ako veľkej väčšiny novinárov v Španielsku, je, že na skutočný vplyv na rozhodovanie to bolo primálo peňazí, no zároveň enormne veľa na obyčajné správy, rozumiete? Čo nám teda zostáva?“ hovorí zdroj Denníka N, ktorý si neželá byť menovaný.

Čo sa dočítate v texte:

  • Prečo Barcelona platila bývalému rozhodcovi a zamestnancovi Španielskej futbalovej federácie?
  • Kto je v prípade obvinený?
  • Čo na prípad hovorí Barcelona?
  • Prečo si zdroj Denníka N myslí, že za prípadom je šéf La Ligy?
  • A prečo Javier Tebas zúri na Barcelonu a Real Madrid?
  • Čo hrozí Barcelone?
  • Prečo Real Madrid odmieta kritizovať Barcelonu a vystupovať proti nej, hoci sú najväčšími rivalmi?

Prečo Barcelona platila zamestnancovi federácie?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Euroligy

Futbal

La Liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie