Denník N

Zdravotníctvo môže do troch týždňov skolabovať, varujú Droba a Lunter. Ministerstvo sľubuje rokovania so župami

Juraj Droba. Foto - BSK
Juraj Droba. Foto – BSK

Slovenské zdravotníctvo je podľa Bratislavského a Banskobystrického kraja tri týždne od kolapsu. Predsedovia dvoch žúp tvrdia, že podpora pre všeobecných lekárov z plánu obnovy nefunguje, nevie sa, či ministerstvo zaručí pokračovanie doplnkových programov a dve veľké združenia ambulantných lekárov (Asociácia súkromných lekárov a Zväz ambulantných lekárov) sa so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a s Dôverou dohodli na zmluvách len do konca marca.

V stredu o tom na spoločnej tlačovej konferencii hovorili župani Juraj Droba a Ondrej Lunter aj hlavný lekár Bratislavského kraja Tomáš Szalay.

Droba povedal, že v zdravotníctve nefunguje komunikácia ani procesy. Sľuby, ktoré dostala samospráva a občania od ministerstva zdravotníctva, sa podľa neho doteraz nenaplnili a zdravotníci, nemocnice a najmä pacienti sú už niekoľko mesiacov v neistote.

Lunter: Blíži sa kritický termín

„Tieto dni sú skutočne kľúčové z dvoch hlavných dôvodov. Jeden je ten, že do 31. marca majú padať zásadné rozhodnutia,“ povedal banskobystrický župan Ondrej Lunter, ktorý sa od svojho nástupu do úradu vlani v novembri intenzívne venuje téme zdravotníctva.

Zásadné rozhodnutia, o ktorých hovoril Lunter, sa týkajú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Bratislavské nemocnice

Eduard Heger

Lunter

Vladimír Lengvarský

Zdravotníctvo

Slovensko, Zdravie

Teraz najčítanejšie