Ráno s NHL: Vo finále boli naposledy so Sekerom. Dallas môže znova bojovať o titul, hoci sa to tak skoro nečakalo

Hráč Dallasu Stars Jason Robertson. Foto - TASR/AP
Hráč Dallasu Stars Jason Robertson. Foto – TASR/AP

Dobré ráno,

Západná konferencia NHL je v súčasnosti taká vyrovnaná, že prvý a siedmy tím delí od seba v tabuľke iba 8 bodov. V poslednej štvrtine základnej časti preto môže na vstup do play-off z najvyššieho miesta reálne pomýšľať Vegas, Los Angeles, Dallas, Seattle, Minnesota, Edmonton aj Colorado.

V porovnaní s predsezónnymi prognózami je prekvapujúce, ako vysoko sa stále drží Dallas, ktorý v roku 2021 ani nebol v play-off a minulý rok vypadol hneď v prvom kole s Calgary. Klub si v minulosti síce stanovil cieľ opäť získať Stanleyho pohár, ale s dlhodobejšou víziou a útok naň by mal prísť až o niekoľko rokov.

Mužstvo, ktoré v roku 2020 aj so slovenským obrancom Andrejom Sekerom v zostave prehralo vo finále s Tampou Bay, sa totiž odvtedy výrazne zmenilo.

V tejto sezóne zaň tri zápasy odohral Marián Studenič, ktorý v noci proti Buffalu znova chýbal v zostave.

Hokejista Tomáš Tatar raz asistoval v NHL pri výhre New Jersey vo Washingtone 3:2 po nájazdoch. Obranca Martin Fehérváry nehral za Washington pre zranenie v dolnej časti tela. Tampa Bay s Erikom Černákom prehrala s Vegasom 3:4 po predĺžení, Černák nebodoval.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.

Je to iný Dallas ako ten spred troch sezón. Preč sú okrem Sekeru obaja brankári Ben Bishop aj Anton Chudobin, obranca John Klingberg či útočník Alexander Radulov. Klingberg aj Radulov pritom patrili pred troma rokmi do šestky najproduktívnejších hráčov tímu v základnej časti aj v play-off

„V majstrovskom finále hrali všetci títo hráči. Trailer bol solídny, ale film sa nikdy nedostal do kín,“ glosoval expert Saad Yousouf z The Athletic, ktorý pokrýva dianie v Dallase

Keď v septembri 2022 odhadoval predsezónne šance, nedával mužstvu veľké nádeje, že by malo dôjsť v play-off ďaleko.