Denník N

Skeptický Mercedes, antihrdina Alonso a prekvapivý návrat zraneného Strolla. Hodnotíme prvú VC sezóny

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Úvodná veľká cena sezóny priniesla jasnú prevahu Red Bullu a mnohí sa pýtajú, či to bude takto pokračovať. Jednou z hlavných tém je obrovský posun tímu Aston Martin, tretie miesto Fernanda Alonsa, ale aj obdivuhodný návrat dolámaného Lancea Strolla.

Ako to bude s Ferrari? Veľká cena Bahrajnu im nevyšla a porucha na Leclercovom aute môže mať následky aj v ďalších pretekoch. Mercedes vydáva veľmi protichodné stanoviská a po nevýraznom vstupe do sezóny je až netypicky skeptický.

A čo McLaren? Stajňa s hviezdnou dvojicou Lando Norris – Oscar Piastri je zatiaľ najväčším sklamaním tohto ročníka, a čo je ešte horšie, zlepšenie nemusí prísť tak skoro.

Aj o tom sme sa zhovárali s českým komentátorom Pavlom Fabrym.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Boxová ulička

Formula 1

Motorizmus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie