Denník N

Dizajnérske preteky, spovede ľudí z okraja spoločnosti a ďalšie tipy, čo pozerať online

Pravidelný redakčný výber z aktuálnej ponuky filmov a seriálov, ktoré sú dostupné na rôznych internetových platformách.

Next in Fashion (Netflix)

V skratke: desať módnych dizajnérov rôzneho veku a pohlavia dostane v každej epizóde úlohu, časový limit, šijací stroj, materiál a modelky. Po každom kole niekto vypadne, pričom modely hodnotia naozajstné hviezdy módneho sveta. Ten najlepší alebo tá najlepšia dostane slušnú sumu na rozbeh vlastného biznisu.

Všetci sú afektovaní, ukričaní, výstrední, plačú, kričia a predsa – I love it! Táto veta zaznieva v reality show venovanej módnemu dizajnu veľmi často a úplne najčastejšie je adresovaná vlastným výtvorom. Pre nás, čo sme vyrastali v kultúre, kde sa pri každom náznaku spokojnosti s vlastnou prácou hovorilo, že samochvála smrdí, to môže spočiatku pôsobiť až bizarne. No spomeňme si na chlapcov, ktorí sa vinou šikany obávali obliecť čokoľvek ružové, na dievčatá, ktoré počúvali, že majú veľký zadok, pre deti, ktorých ambície rodičia už v zárodku udupali, pre mladých s nejasnou identitou. Pre nich – pre nás – môže byť pohľad na tých farebných, sebavedomých a extravagantných ľudí, ktorí sa so svojou inakosťou vyrovnali tým, že na sebe pracujú a idú si za svojím – veľmi inšpiratívny a oslobodzujúci. I love it!

The Ottoman Empire (Netflix)

Hraný dokument približuje obdobie rozmachu osmanskej ríše za sultána Mehmeta II. od jeho nástupu na trón cez dobytie Konštantínopola až po prekročenie Dunaja – a vpádu na naše územie. Seriál vyprodukovali Turci, a preto na toto obdobie ponúka úplne iný pohľad, ako sme zvyknutí. Kým naše učebnice a rozprávky

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie