Denník N

Vlhová si po pretekoch ironicky povzdychla. Obrovský slalom jej však priniesol viacero pozitívnych impulzov

Petra Vlhová. Foto - TASR/AP
Petra Vlhová. Foto – TASR/AP

Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome vo švédskom Aare štvrté miesto, vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Keď prišla Petra Vlhová pred televízne kamery po obrovskom slalome v Aare, bolo z jej hlasu cítiť sklamanie. „Urobila som moje maximum a napokon je z toho opäť štvrté miesto, z čoho som úplne nadšená,“ hovorila s dávkou irónie pre JOJ Šport.

Slovenská lyžiarka dosiahla štvrté miesto už ôsmykrát v prebiehajúcej sezóne. Rovnaký počet umiestnení má aj v najlepšej trojici.

Po prvom kole bola pritom Vlhová až na desiatej priečke. Počas jazdy spravila niekoľko chýb, ktoré znamenali výraznejšiu stratu. Na líderku Mikaelu Shiffrinovú strácala 1,60 sekundy.

Bolo otázkou, ako bude vyzerať jej druhá jazda. Na februárových majstrovstvách sveta a ani predtým v slalome v Špindlerovom Mlyne koncom januára jej druhé kolá príliš nevychádzali. V tomto prípade však bola druhá jazda skôr pozitívnym impulzom.

Do cieľa prišla Vlhová s viac ako polsekundovým náskokom na dovtedy vedúcu Alice Robinsonovú. Dosiahla aj dovtedy najrýchlejšiu jazdu druhého kola. Napokon boli v rámci druhého kola rýchlejšie ešte Sara Hectorová a Federica Brignoneová.

„Petra urobila maximum, čo sa dalo,“ hodnotil televízny expert JOJ Šport a lyžiarsky tréner Karol Král vo vysielaní.

Aj samotná Vlhová bola po druhom kole spokojnejšia. „Už som bola lepšia ako v prvom kole. Ale v prvom kole som nemala šťastie na svetlo, tam som stratila, lebo som si nevidela pod nohy,“ hodnotila pre JOJ Šport.

Vlhová pôsobila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie