Denník N

Newsfilter: Pellegrini dopláca na to, že sa odťahuje od Fica

Robert Fico na oslavách MDŽ. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico na oslavách MDŽ. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Fico sa naťahuje k víťazstvu. 2. Heger posiela Matoviča mimo parlamentu. 3. Matovičovi sú pravidlá ukradnuté.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Fico sa naťahuje k víťazstvu

Robert Fico smeruje k piatemu víťazstvu v parlamentných voľbách, vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N. Smer tesne predbehol Hlas Petra Pellegriniho a so 16,2 percenta sa prvýkrát po vyše dvoch rokoch v meraniach relevantných agentúr vrátil na prvé miesto.

Tretie miesto obsadilo Progresívne Slovensko, nasleduje Republika a Sme rodina. Výsledky prieskumu na prvý pohľad desia, ale je vyše pol roka do volieb, ktoré môžu dopadnúť inak – áno, aj horšie.

Postupný nárast Smeru sledujeme dlhodobo. V marci 2021 sa odrazili od svojho dna, počas zimy 2021 a jari 2022 sa ustálili na štrnástich percentách a od leta minulého roka, počas vládnej krízy, Smer pomaly ide hore.

Kľúčové sú v tejto chvíli tri otázky:

Prečo Hlas padá. Smer

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hlas

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie