Denník N

Ráno s NHL: Zarába 9 miliónov, ale nikdy nehral v play-off. Skinnerovi hrozí, že to natiahne na tisíc zápasov

Jeff Skinner. Foto - AP
Jeff Skinner. Foto – AP

Dobré ráno,

hokejisti v NHL sa svoje celosezónne úsilie po vyčerpávajúcej 82-zápasovej základnej časti snažia zúročiť v play-off, ale získať na jeho konci Stanleyho pohár je jedna z najťažších úloh v športovom svete vôbec.

Vo vyraďovacej časti na to treba 16 víťazstiev v štyroch sériách a proti štyrom rôznym súperom.

V extrémnom prípade sa môže celé play-off natiahnuť až na 28 zápasov, ale od roku 1987, keď sa hrá každá séria na štyri víťazstvá, takýto prípad ešte nenastal. Rovnako zatiaľ nenastal ani ďalší extrém, že by niektorý tím zvládol play-off bez prehry a na triumf mu stačilo iba 16 zápasov.

V NHL sa však nájdu aj takí hráči, ktorí nielenže v play-off neuspeli, ale sa doň nedostali vôbec. A to dokonca ani na jediný zápas.

Iste, v úvode hráčovej kariéry a v slabšom tíme to nie je nič výnimočné, ale v súčasnej lige už trinástu sezónu korčuľuje 30-ročný hráč s 9-miliónovým kontraktom, ktorý ešte nikdy nezažil vyraďovaciu fázu.

Volá sa Jeff Skinner a zrejme bude bez play-off aj tento rok.

V noci Tomáš Tatar, Erik Černák ani Miloš Kelemen nebodovali, Jaroslav Halák mal 91,4-percentnú úspešnosť zákrokov.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Keď odišiel, postúpili do play-off

NHL registruje mnoho veľkých hviezd, ktoré počas kariéry pozbierali mnohé individuálne ocenenia, ale tímový úspech nikdy nedosiahli.

Napríklad Marcel Dionne a Mike Gartner patria medzi ôsmich hráčov, ktorí síce nastrieľali viac než 700 gólov, ale Stanleyho pohár im chýba.

Rovnako bez trofeje skončili aj veľké hviezdy 80. a 90. rokov Pat LaFontaine, Dale Hawerchuk, Adam Oates, Dino Ciccarelli, Cam Neely, Paul Kariya, Pavel Bure, Jeremy Roenick, Keith Tkachuk, Mats Sundin či slovenskí hráči Peter Šťastný a Peter Bondra.

V nultých rokoch zasa márne bojovali o titul Švédi Daniel a Henrik Sedinovci, Henrik Lundqvist, Mats Sundin či Kanaďania Jarome Iginla a Roberto Luongo.

Skinner síce nepatrí medzi úplne najväčšie hviezdy súťaže, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie