Denník N

Ak máte dcéru tínedžerku, namiesto Ruže pre nevestu jej pustite triler so zombíkmi

Ellie (Bella Ramsey) v seriáli The Last of Us. Foto - HBO Max
Ellie (Bella Ramsey) v seriáli The Last of Us. Foto – HBO Max

Prečo nás postapokalyptický seriál môže o kvalitných vzťahoch naučiť viac než televízna „realita“.

Mám doma tínedžera, a tak mu niekedy podsúvam dobré veci, ktoré by si mal pozrieť. Počnúc filmami a končiac sociálnymi reklamami so silným posolstvom. Viem, že jeden silný emocionálny zážitok nás môže niekedy ovplyvniť viac ako hodinový rozhovor.

Pri sledovaní posledných častí seriálu The Last of Us som si uvedomila, že keby som mala dcéru, chcela by som, aby jej vzorom dnes bola hlavná ženská hrdinka z tohto seriálu – Ellie. Štrnásťročné dievča, ktoré nadáva, neusmieva sa, odvráva. Niekto by možno povedal, že sa správa ako drzý fagan.

Spolu so svojím sprievodcom po postapokalyptickom svete plnom infikovaných zombíkov, päťdesiatnikom Joelom, tvoria zo začiatku nesúrodú dvojicu. Stavila by som sa, že mnohí rodičia v Ellie v istých chvíľach spoznali svoje pubertálne deti. Je protivná, neposlúcha, berie, čo jej nepatrí, porušuje zákazy…

Tak v čom, preboha, môže byť vzorom pre dnešné dievčatá?

Len keby neboli také vážne!

„Boli super, ale pripadali mi také vážne.“ Tak zhodnotil televízny „ženích“ Tomáš mladé ženy, ktoré sa uchádzali o jeho priazeň, ale nakoniec od neho nedostali ružu pre nevestu, teda vstupenku do ďalšieho kola.

Aj keď sa reality šou Ruža pre nevestu snaží pôsobiť súčasne, pri jej sledovaní si pripadáte, že Markíza vynašla stroj času. Dobre situovaný muž si vyberá spomedzi žien, ktoré sa pred ním musia snažiť čo najlepšie „predať“. Ako prvý sa stále hodnotí výzor. Počuli ste už absurdnejší pokus o kompliment,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rodičovstvo

Seriály

Vzťahy

Životy žien

Kultúra, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie