Denník N

Newsfilter: Strana na desaťročia? Skôr záchranná operácia pre pár ministrov a poslancov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Heger chce stranu na desaťročia, ale ničím to nepodložil. 2. Ak je niečo zmanipulované, sú to prepisy nahrávok. 3. Matovič skúša repete. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Budú Demokrati iní?

„Chceme budovať robustnú stranu, ktorá tu bude desiatky rokov.“ Výrok premiéra a najnovšie aj predsedu Demokratov Eduarda Hegera je síce ešte zo soboty, ale nemal by zapadnúť. Už len preto, ako veľmi sa (zatiaľ) líši od reality.

Na ako dlho? Ambícia budovať stranu na desaťročia je nepochybne chvályhodná. Zvlášť keď si spomenieme na všetky tie subjekty, ktoré neprežili nasledujúce voľby, strany budované a riadené ako súkromné firmy, strany, ktorých jediným účelom zostalo, že ich aktuálny šéf časom zobchoduje. Problém Hegerových Demokratov je v tom, že ani spôsob ich vzniku o ničom dlhodobom nesvedčí.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie