Denník N

Cyklistka vysadila kofeín, aby jej potom lepšie „zapísal“. Čo pomohlo naozaj a čo bolo len placebo?

P. K. s Midjourney
P. K. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

až štyria z piatich dospelých denne konzumujú kávu a kofeín sa stal takou samozrejmou súčasťou každodenného života, že ľahko zabúdame, o aký účinný nástroj ide. Predovšetkým z pohľadu lepšieho výkonu. A to nielen v práci, ale aj pri športe – rekreačnom aj vrcholovom.

Veľavravný je fakt, že ešte v roku 2003 bol kofeín zakázanou látkou. Jedným z argumentov, prečo ho Svetová antidopingová organizácia zo zoznamu vyradila, bolo aj jeho popularita a široké využitie, čo športovcom komplikovalo život, keďže bolo stále náročnejšie, aby sa kofeínu vyhli.

Vďaka zmene môžu športovci od roku 2004 maximálne využiť potenciál kofeínu, ktorý podľa odborníkov môže pomôcť k zvýšeniu výkonu až o päť percent. Dôležitých je však hneď niekoľko faktorov. Od správneho dávkovania cez načasovanie až po činitele, ktoré nedokážeme ovplyvniť – genetiku, pohlavie či vek.

Potenciál kofeínu si v minulosti naplno uvedomila aj Stephanie Gaudreová, bývalá úspešná pretekárka na horských bicykloch a dnes výživová špecialistka a kondičná trénerka, ktorá teraz pre New York Times opisuje, čo sa stalo, keď na dva roky kávu vymenila za bylinkový čaj.

Pravidelný newsletter Výklus o behu a pohybe posielame aj e-mailom, vypočuť si ho môžete aj ako podcast.


Keď sa Stephanie Gaudreová zriekla kávy a nahradila ju čajom, sledovala tým jediný cieľ. Lepší výkon na pretekoch.

Absencia kávy mala organizmus zbaviť kofeínu, aby naň následne telo pred pretekmi zareagovalo intenzívnejšie a pomohlo cyklistke k lepšiemu umiestneniu. Po dlhých mesiacoch bez kofeínu vypila jednu kávu počas rozcvičky a druhú krátko pred štartom.

Dnes je presvedčená, že sa to oplatilo. V roku 2010 sa na štarte cítila euforicky, sústredená a mentálne pripravená na preteky. Amatérsku verziu populárnych pretekov Kenda Cup vyhrala.

Bolo však odopieranie si kávy naozaj potrebné a skutočne pomohlo cyklistke k víťazstvu? Názor vedcov je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Behanie

Radíme športovcom

Športové podcasty Denníka N

Výklus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie