Denník N

Nezradíme Ukrajinu ako nás v Mníchove. Čaputová a Pavel hovorili aj o Orbánovi či úradníckej vláde (prepis celej debaty)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Prezidentka Zuzana Čaputová na otázku o opätovnej kandidatúre hovorí, že nechce, aby jej funkcia prerástla cez hlavu, a že si chce udržať kontrolu nad svojím egom. Zároveň hovorí, že nechce hodiť päť rokov funkcie prezidentky ľahkovážne za hlavu.

Krátko po inaugurácii nového českého prezidenta a pri príležitosti jeho prvej cesty na Slovensko zorganizovali slovenský Denník N a český Deník N v Slovenskom národnom divadle prvú debatu slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej a českého prezidenta Petra Pavla.

Moderovali šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný a šéfredaktor Deníka N Pavel Tomášek.

Prinášame prepis celej diskusie.

Pavel Tomášek, Deník N: Pani prezidentka, keď od vás odchádzali spolupracovníci, ktorí sa potom pridali k pánovi Pavlovi a pomáhali mu v kampani, povedali vám hneď, prečo odchádzajú?

Zuzana Čaputová: Na začiatku bola dohoda najmä na jednom kolegovi; hovoríme o Martinovi Burgrovi, ktorý ma sprevádzal kampaňou ako kľúčový človek. Zároveň potom chvíľu u mňa pracoval. Keď nastupoval, tak mi hovoril, že má takéto vyhliadky. Pre mňa to bolo výsostne pochopiteľné, že ide robiť práve pre pána prezidenta Pavla.

Pavel Tomášek: Kedy ste sa vy osobne dozvedeli, že pán Pavel plánuje prezidentskú kandidatúru? Bolo to priamo od neho?

Zuzana Čaputová: Nie, bolo to práve od nášho spoločného kolegu, ktorý dostal ponuku robiť na jeho kampani. Časovo to bolo pomerne dávnejšie, vzhľadom na to, že pán prezident kampaň pripravoval pomerne dlho.

Petr Pavel: Bolo to skôr, než som to vedel ja.

Matúš Kostolný, Denník N: Pán prezident, čo to pre vás s odstupom týždňov znamená, že za vami hneď v deň volieb prišla pani prezidentka?

Petr Pavel: Veľmi stručne: mimoriadne príjemné prekvapenie nielen pre mňa, ale pre celú sálu; atmosféra bola, ako keby prišla rocková hviezda.

Video: Prezidentská Debata N – Zuzana Čaputová a Petr Pavel

Pavel Tomášek: Pani prezidentka, keď ste v deň druhého kola českých prezidentských volieb cestovali do Prahy so zámerom pogratulovať pánovi Pavlovi k zvoleniu, počítali ste s tým, že keď to preňho nedopadne dobre, zastavíte sa aj v štábe Andreja Babiša a poblahoželáte k zvoleniu jemu? 

Zuzana Čaputová: Zdá sa, že to je druhá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Petr Pavel

Zuzana Čaputová

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie