Haaland zmiatol hlásateľa a svojich päť gólov si ani nepamätal. Guardiola chce, aby robil aj iné veci

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobré ráno,

Manchester City vyhral 7:0 nad RB Lipsko a zabezpečil si postup do štvrťfinále Ligy majstrov. Najväčšou hviezdou zápasu bol 22-ročný nórsky útočník Erling Haaland, ktorý bol na ihrisku iba 63 minút, ale aj tak stihol streliť päť gólov. Pomýlil i hlásateľa na štadióne.

Do štvrťfinále postupuje aj Inter Miláno, ktorý po domácom víťazstve 1:0 udržal na ihrisku Porta bezgólovú remízu. V základnej zostave Interu chýbal Slovák Milan Škriniar, ktorý nebol plne doliečený. Podľa športového riaditeľa Interu Beppeho Marottu v posledných dvoch týždňoch pre zranenie chrbta poriadne netrénoval, preto v dueli s Portom zostal na lavičke. Na ihrisku sa objavil až v 80. minúte, aby posilnil defenzívu, keď sa Inter snažil udržať stav.

Zostrihy nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom vyraďovacom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.

Bol to večer Erlinga Haalanda, ktorý lámal gólové rekordy. Po 57 minútach mal gólov na svojom konte už päť. Tréner City Pep Guardiola sa potom rozhodol striedať a v 63. minúte z ihriska stiahol práve Haalanda, ktorý si mohol užívať veľký potlesk.