Denník N

Čo sa nedarí pravému stredu, zvláda Danko. Dohoda SNS s Tarabom je na spadnutie

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Predseda SNS skúša vytvoriť národný blok, prvou ohlásenou spoluprácou bude zrejme spojenie so stranou Život Tomáša Tarabu. Ten hovorí, že sú na 90 percent dohodnutí.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Ak sa vydáte na dlhšiu cestu po Slovensku, len ťažko nenarazíte na niektorý z nových bilbordov Slovenskej národnej strany (SNS). Je na nich predseda strany Andrej Danko na tmavomodrom pozadí so sériou sloganov: „Pripravený pracovať pre Slovensko“ a „Spojme sa za Slovensko“.

O spájaní pred predčasnými voľbami, ktoré sa budú konať koncom septembra, sa teraz hovorí veľa najmä v súvislosti so stredopravými stranami. No o vlastný blok sa snaží aj mimoparlamentná SNS. Správy o tom, že Danko chce vytvoriť koalíciu s komunistami, budili isté rozpaky aj medzi bývalými členmi vedenia tejto strany; niekdajší podpredseda SNS Anton Hrnko to nazval „politickým idiotizmom“.

Reálnejším scenárom sa v tejto chvíli zdá, že sa Danko dohodne s menšími

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

SNS

Tomáš Taraba

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie