Denník N

Nechcete mier, ale kapituláciu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Priznajte, ste na strane okupantov.

Autor je spisovateľ

To je zas rečí o mieri! Najhlasnejšie od hnedých, ktorí ešte pred pár rokmi pochodovali v náckovských uniformách s fakľami v rukách a kanadami na nohách, a od červených, ktorí pravidelne leštili kľučky na veľvyslanectve ruskej tyranie, aj keď už bol okupovaný Krym a Donbas. Myslíte si, že sme všetci stratili pamäť?

Diktátori sa veľmi radi oháňajú mierom. Keď útočia, tak vraj len s obranným zámerom. Keď v panike ustupujú, ide vždy o taktické preskupovanie pozícií. Chcem mier – to vyznieva oveľa lepšie, ako deportujem štvrť milióna detí na svoje územie, vymažem ich identitu a nanútim im novú rodinu a jazyk, pretože v štáte sa aj mojou vinou nedá žiť, obyvateľstvo masovo uteká a pôrodnosť klesla na jednu z najnižších na zemeguli.

Prestaňte klamať. Nechcete mier, ale kapituláciu Ukrajiny. Vaše vytúžené prímerie znamená vzdať sa okupačnej moci a prijať jej zničujúce podmienky. Ako to vyzerá v praxi, sme jasne videli od roku 2014, keď Ruská federácia zaútočila na východnú Ukrajinu. Putinova stratégia je známa: keď územie nemôže patriť mne, tak nikomu! Z krásneho polostrova či úrodnej nížiny urobí bez mihnutia oka spálenú zem.

Zaráža vás, že sa ruský prezident stále drží pri moci? V 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie