Denník N

Newsfilter: Heger sa čuduje, že vláda nemá v parlamente väčšinu

Predseda NR SR Boris Kollár a predseda vlády Eduard Heger. Foto N - Tomáš Benedikovič
Predseda NR SR Boris Kollár a predseda vlády Eduard Heger. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Problém na policajnej akadémii je asi hlbší. 2. Najbezpečnejšie je asi v bezbrannej krajine. 3. Parlament brzdí plán obnovy.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Podivuhodný prípad inštruktora Šeparneva (rektorky Kurilovskej a ďalších) 

Dva týždne po tom, čo inštruktor policajnej akadémie postrelil kadetku, polícia konečne vzniesla obvinenie. Hoci hneď po incidente začala trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví, spočiatku nikoho neobvinila, pretože vraj podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana skúmala možné zavinenie nielen bývalého civilného zamestnanca Vladimira Šeparneva, ale aj prípadnú zodpovednosť vedúcich pracovníkov.

Veci sa zjavne hýbu, zrejme aj správnym smerom, ale v prípade sa už nakopilo toľko čudných okolností, že ho stojí za to pozorne sledovať.

Kto to mal vedieť?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Roman Mikulec

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie